Välkommen till Forssa BK P19!
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Falu BS FK | 0 | 0 |
2. Forssa BK | 0 | 0 |
3. IK Brage | 0 | 0 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Sollentuna FK | 3 | 9 |
2. FC Gute | 3 | 9 |
3. Danderyds SK | 3 | 7 |
4. Gefle IF FF | 3 | 7 |
5. Essinge IK | 3 | 6 |
6. Älta IF | 3 | 6 |
7. Sandvikens IF | 3 | 6 |
8. Falu BS FK | 3 | 4 |
9. Sunnersta AIF | 3 | 3 |
10. Dalkurd FF | 3 | 3 |
11. FC Järfälla | 3 | 1 |
12. Bollnäs GIF FF | 3 | 0 |
13. Enköpings SK FK | 3 | 0 |
14. Forssa BK | 3 | 0 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Brommapojkarna DFF | 22 | 59 |
2. Sollentuna FK | 22 | 55 |
3. Gefle IF FF | 22 | 41 |
4. Sandvikens IF | 22 | 40 |
5. Huddinge IF | 22 | 38 |
6. FC Gute | 22 | 33 |
7. Sundbybergs IK | 22 | 31 |
8. Forssa BK | 22 | 27 |
9. Älta IF | 22 | 22 |
10. IFK Mora FK | 22 | 20 |
11. IF Stockholms Fotbollsakademi | 22 | 13 |
12. Märsta IK | 22 | 4 |
13. Sunnersta AIF | 0 | 0 |
14. Vaksala SK | 0 | 0 |
15. Strands IF | 0 | 0 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Huddinge IF | 9 | 24 |
2. Ängby IF | 9 | 18 |
3. Vallentuna BK | 9 | 18 |
4. Gefle IF FF | 9 | 17 |
5. Akropolis IF | 9 | 16 |
6. Boo FF | 9 | 14 |
7. Rönninge Salem Fotboll | 9 | 9 |
8. Forssa BK | 9 | 6 |
9. Sandvikens AIK FK | 9 | 4 |
10. FC Järfälla | 9 | 1 |
Aprilcupen 2024
20 apr
Div 3 Kvarnsvedens IK - Forssa BK
20 apr
Kallelse till årsmöte
29 feb
Forssacupen 2024
20 jan
29 sep 2021 0 kommentarer
Finalen i Junior-DM för pojkar under 19-åringar 2021 avgjordes på Maservallen tisdag 28:e september i stilla regn. Forssagrabbarna dominerade matchen mot IK Brage rakt av och hade inget besvär att vinna med 4-0 efter mål av Alexander Höglund, Yousef El-Jazzar, Rinwar Othman och Karl Henniger. Simon Hedman höll nollan med den äran.
Kolla Bildgalleriet för matchbilder.
14 nov 2020 0 kommentarer
På grund av de nya restriktionerna från region dalarna (bifogar länk) så kommer vår verksamhet att påverkas under resten av året. Jag och Umut kommer att se till att ha individuella samtal nu under denna perioden.
Träningsverksamheten:
Alla lag med spelare födda 2004 eller äldre får inte längre träna.
C-utbildningen:
Utbildningen är inställd men vi siktar på att genomföra den under första kvartalet 2021.
23 okt 2020 0 kommentarer
Äntligen dags för match igen. Vi har en revansh att utkräva sedan vi förlorat hemma i grundserien med 5-2.
Plats: Berga IP
Matchstart: 15.00
Samling: 09.55
Kallade:
M. Abika
Kassam
Sandberg
Alan
Adil
Yousef
Adam
Abodi
Agon
Höglund
Ayub
Alex E
Ernström
Max
Wibbe
Karl
Viktigt:
Vi spelar i svart, ta med eget underställ (svart!)
Matlåda på vägen ned, ta med eget för hemresa.
Ta med vattenflaska.
Förbered er väl med sömn, vatten och bra mat.
9 okt 2020 0 kommentarer
Fredagsmatch hemma mot Sandvikens AIK. Ett revanschsuget u19 efter förra helgens bottenanpp mot Akropolis IF.
Plats: Maservallen
Matchstart: 19.15
Samling: 18.00
Kallade:
Evan
Kassam
Yousef
Sandberg
Alan
Biryan
Agon
S.L
Wibbe
Karl
Adam
Max
Alex E
Daniel E
Samuel
Jafar
Viktigt:
Vi spelar i vitt.
Förbered er väl.
Ta med egen vattenflaska.
3 okt 2020 0 kommentarer
Plats: Spånga IP
Matchstart: 12.00
Samling: 08.00
Kallade:
Rohulla
Yousef
Kassam
Felix H
Sandberg
Agon
Edom
Höglund
Reber
Musa
Karl
Max
Alex E
Samuel
Omar
VIktigt:
Vi spelar i svart.
Ta med egen vattenflaska.
Matlåda på vägen ned, TA MED EGET till hemvägen.
Förbered er väl, mat, vatten och sömn.
Sön 28/4
12:00-14:00 |
Match mot Danderyds SK
Danderydsvallen 2 |
Sön 5/5
15:00-17:00 |
Match mot Bollnäs GIF FF
Sportfältets konstgräs |
Tor 9/5
16:00-18:00 |
Match mot Älta IF
Älta IP 1 |
Lör 11/5
15:30-17:30 |
Match mot Falu BS FK
Kopparvallen B |
Sön 19/5
15:00-17:00 |
Match mot Dalkurd FF
Sportfältets konstgräs |
Ons 22/5
19:45-21:45 |
Match mot Falu BS FK
Kopparvallen B |
Sön 26/5
14:00-16:00 |
Match mot Sandvikens IF
Jernvallen A-planen |
Lör 1/6
15:00-17:00 |
Match mot Enköpings SK FK
Sportfältets konstgräs |
Ons 5/6
19:15-21:15 |
Match mot IK Brage
Sportfältets konstgräs |
Lör 8/6
14:00-16:00 |
Match mot Sunnersta AIF
Sävja IP Konstgräs |